Ana Sayfa GÜNDEM Gaziantep Şehir Hastanesi Orta Doğu’nun Sağlık Üssü Olacak

Gaziantep Şehir Hastanesi Orta Doğu’nun Sağlık Üssü Olacak

993
0
Paylaş
gaziantep-sehir-hastanesi-orta-dogunun-saglik-ussu-olacak
Gaziantep Valisi Davut Gül, inşaatı devam eden Gaziantep Şehir Hastanesinde incelemelerde bulundu, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Gül, hastanenin Ortadoğu’nun sağlık üssü olacağını söyledi.

ORTADOĞU’NUN SAĞLIK ÜSSÜ HALİNE GELECEK

Şahinbey İlçesi Bağlarbaşı Mahallesinde yapımı sürdürülen 640 bin metrekare kapalı alana sahip hastane’nin ayrı bir önem arz ettiğini, kentte farklı bir değer katacağını belirten Vali Gül, hastanenin faaliyete geçtiğinde sadece Gaziantep’in değil Ortadoğu’nun sağlık üssü haline geleceğine ifade etti.

BİN 875 YATAK KAPASİTESİ İLE HİZMET VERECEK

Hastane bünyesinde 636 yataklı genel, 205 yataklı kardivasküler cerrahi, 174 yataklı onkoloji, 112 yataklı psikiyatri, 498 yataklı kadın doğum ve çocuk, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri ve 150 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümleri olmak üzere toplamda bin 875 yatak kapasitesi ile hizmet verecek.

İNCELEMEYE ONLARDA KATILDI

Güle, incelemelerinde Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Sezer Cihan, Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile İl Sağlık Müdürü Serdar Sarıfakı eşlik etti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here