Ana Sayfa GÜNDEM Gaziantep’te Suriyeliler Bir Türk Vatandaşının Boğazını Kesti

Gaziantep’te Suriyeliler Bir Türk Vatandaşının Boğazını Kesti

2101
0
Paylaş
gaziantepte-suriyeliler-bir-turk-vatandasinin-bogazini-kesti

Gaziantep’te Suriye uyruklu vatandaşların çıkardığı kavgada 3 kişi bıçakla yaralandı. Bıçak darbesiyle bogazından yaralanan 22 yaşındaki Necati B. yaşam savaşı veriyor.

Suriyelilerin de aralarında bulunduğu bazı kişilerin karşılıklı kavga ettikleri iddia edildi. İşyerlerinin camlarının kırıldığı olayda, Genç bir Türk vatandaşının boğazının kesildiği ifade edildi. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan gencin yanısıra bir kişinin daha yaralandığı belirtildi. Polisin çok sayıda kişiyi gözaltına aldığı belirtildi. Gazikent’te amaç yapı koperatifinin önünde meydana gelen cinayet olayından sonra, bu gece ortalık yine karıştı. Bölgede Yaşayan Vatandaşlar Suriyelilere Ait İş yerlerini Ve Evlerini Bastı. Polis bölgede geniş güvenlik önlemleri alırken, bütün yollar kapatıldı.

YARALI GENÇ KOMADA

Suriyeliler tarafından boğazı kesilen Necati Bağcı adlı gencin Şehitkamil devet hastanesinde yoğun bakımda olduğu belirtildi. Kardeşinin Suriyeliler tarafından dövülmesi sonucu olay yerine giden Necati Bağcı’nın orada bulunan kalabalık Suriyeli gurubun saldırısına uğradığı ve boğazından bıçaklandığı belirtildi.

GAZİANTEP VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

İlimiz Gazikent Mahallesinde 23 Aralık 2018 tarihinde 02.00 sularında Türk vatandaşı şahıslarla Suriye uyruklu şahıslar arasında meydana gelen bıçakla yaralama ve darp olayı ile ilgili olarak, bir vatandaşımızı hayati tehlike arzedecek şekilde yaralayan Suriye uyruklu 3 şahıs yakalanmıştır. Provakatif eylemlerde bulunarak Suriye uyruklu şahısların işyerlerine zarar veren 12 şüpheli ile sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunarak halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden şahısların tespiti yapılarak, haklarında gerekli adli soruşturma başlatılmıştır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here