Ana Sayfa GAZİANTEP HABER Tahmazoğlu’ndan pazarcıya: Ya fiyatı düşürün, ya da tezgahı kapatın

Tahmazoğlu’ndan pazarcıya: Ya fiyatı düşürün, ya da tezgahı kapatın

483
0
Paylaş
tahmazoglundan-pazarciya-ya-fiyati-dusurun-ya-da-tezgahi-kapatin
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kur farkını fırsat bilerek fahiş fiyata satış yapanlara yönelik sürdürdüğü denetimlerde, 70 kuruşa alıp 5 TL’ye domates satan pazarcıya sert uyarıda bulundu. Ya tezgahını toplamasını yada domatesi ucuza satmasını isteyen Tahmazoğlu’nun bu anlarına ait görüntüler de sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, son dönemlerde kur farkı nedeniyle ürünlerine art arda zamlar yapan esnaflara yönelik detimlerini her fırsatta sürdürüyor. Market ve manavları zabıta ekipleri ile denetleyen Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, girdiği Kılıçoğlu mahalle pazarında vatandaşların şikayeti üzerine yanaştığı bir tezgahta domateslerin kilosunun 5 TL’den satıldığını gördü. Yüksek fiyat nedeniyle pazarcı esnafının faturasını isteyen Tahmazoğlu, faturada alış fiyatının 75 kuruş olduğunu görünce büyük şok yaşadı.

Fiyatın çok fahiş olduğunu söyleyen Tahmazoğlu, esnafa neden yüksek fiyata sattığını sorarak, “Fiyatı düşür kardeşim. Bu fiyata satamazsın Ya ucuza satarsın, ya da tezgahı kaldırırsın. Alışı 70 kuruş. 1 TL’ye satarsın, 1.5 TL’ye satarsın. Daha fazla satamaz. Bu şekilde olmuyor” diye tepkisini gösterdi. Esnaf ise bu şekilde faturaların kesildiğini ileri sürerek, faturada alış fiyatının yarısının yansıtıldığını iddia etti.

Tahmazoğlu, yanındaki birim amirlerine ve zabıtalara ya ucuza satılması yada tezgahın kapatılması talimatını vererek pazar yerinden ayrıldı.

TAHMAZOĞLU'NDAN FIRSATÇI AVI

TAHMAZOĞLU'NDAN FIRSATÇI AVIŞahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kur farkını fırsat bilerek fahiş fiyata satış yapanlara yönelik sürdürdüğü denetimlerde, domatesi 70 kuruşa alıp 5 TL'ye satan pazarcıya sert uyarıda bulundu. Ya tezgahını toplamasını ya da domatesi ucuza satmasını isteyen Tahmazoğlu'nun bu anlarına ait görüntüler sosyal medyada yoğun ilgi gördü.Gaziantep Yerel Haber Mehmet Tahmazoğlu Şahinbey Belediyesi #Haber #Ekonomi

Gaziantep Yerel Haber paylaştı: 6 Ekim 2018 Cumartesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here